Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !
fot. B.Prus
fot. B.Prus

Od fagocisty do sołtysa nad Orzycem, czyli... Trubadur w gumofilcach

18.12.2012 10:06:17

Jego przeboje śpiewała cała Polska „od morza do Tatr”, nie zawsze wiedząc, że to on skomponował do nich melodię. Z wykształcenia muzyk klasyczny grał rock’n’rolla. Rozpoznawalny dzięki Trubadurom, współtworzył i inne zespoły, był reżyserem dźwięku w „Polskich Nagraniach” i kierownikiem muzycznym Teatru Syrena.

Dziś można go spotkać w Pułtusku czy Makowie Maz. Ryszard Poznakowski nadal komponuje, ale nie na warszawskim Powiślu, lecz nad Orzycem, i pełni funkcję sołtysa Magnuszewa Dużego w powiecie makowskim.

Do domu Teresy i Ryszarda Poznakowskich prowadzi droga pod górkę. U jej wylotu na siatce otaczającej sąsiednią posesję wisi niebieska tabliczka „Zaułek Rock’n’rolla”, nieco dalej na płocie czerwona tabliczka z białym orłem i napisem sołtys. Gości obszczekuje nieduży kundel, w ogrodzie do nóg łaszą się koty. Obok domu mają swoje domki-budy.

Cały artykuł w numerze 51-52 TC z 18 grudnia br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...