Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 22 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Pogotowie znów stacjonuje w szpitalu

11.04.2013 14:16:37

Z początkiem kwietnia karetki ciechanowskiego pogotowia znów stacjonują w budynku głównym miejscowego szpitala. Placówka ta jest poważnie zadłużona. Dlatego zaważyły głównie względy finansowe.

Gdy przenoszono karetki pogotowia do budynku straży pożarnej przy ul. Płockiej, dyrekcja szpitala zachwalała to rozwiązanie. Szefowa placówki Hanna Jaroszewska argumentowała wówczas, że obie służby stacjonują obecnie w jednym budynku. Informacja szybciej jest przekazywana, a obie instytucje mają ułatwiony ze sobą kontakt.

Rozwiązanie nie wytrzymało próby czasu. W związku ze zmianami w Wojewódzkim Planie Ratownictwa Medycznego dyspozytornia pogotowia ratunkowego obsługującego okoliczny rejon kilka miesięcy temu została przeniesiona do Płocka, powodując tym samym brak możliwości funkcjonowania w Ciechanowie centrum powiadamiania ratunkowego.

- W kwietniu br. Zakład Pomocy Doraźnej z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej został przeniesiony do budynku głównego szpitala. Rozwiązanie to pozwoli na zaoszczędzenie przez szpital kwoty ok. 7-8 tys. zł miesięcznie – wylicza dyrektor Jaroszewska.

Cały artykuł w numerze 15 TC z 9 kwietnia br.

autor: RN

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • pielęgniarz, 2013-04-11 18:28:46
    CPR
    Nigdy w Ciechanowie nie było CPRu i nigdy nie będzie ! To tylko się tak pani dyrektor wydawało, że jak przeniesie stację pogotowia ratunkowego do PSP to powstanie CPR...
  • troskliwy, 2013-04-12 20:37:59
    Troska państwa o nasze zdrowie
    Oto efekty przeniesienia dyspozytorni pogotowia ratunkowego do "pobliskiego" Płocka - Polecam przeczytanie.