Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 23 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. M.Maik
fot. M.Maik

Cała Polska w cieniu Płońska

13.09.2013 12:38:04

Takie stwierdzenie padło przed siedzibą Sądu Rejonowego w Płońsku, gdzie zebrali się protestujący ojcowie. Było ich około 50. Przyjechali z całej Polski, aby w ten sposób zwrócić uwagę opinii społecznej i ustawodawców na problem dyskryminacji ojców przez sądy rodzinne w momencie, gdy ich związki z byłymi żonami czy partnerkami zaliczyć można już do przeszłości, a teraźniejszością staje się walka o kontakty z własnymi dziećmi.

Jak twierdzą, jest ich wielu, ale tylko nieliczni mają odwagę mówić o tym głośno i oficjalnie walczyć o prawo wychowywania swoich dzieci. Są zdania, że pozbawia ich tego niesprawiedliwa ocena całej sytuacji przez sądy rodzinne, które z góry stawiają tatę na przegranej pozycji, nie pozostawiając złudzeń, że to matka jest najważniejsza.

- Obecnie mamy zrzeszonych 900 ojców, którzy czują się pokrzywdzeni, bo ograniczono im w jakiś sposób możliwość widywania się z dziećmi, narzucono ścisły harmonogram i kontrolę, a tak przecież być nie powinno. Na to pragniemy zwrócić uwagę. Faktem jest przecież, że dzieci odbierane są nam na rozprawach niejawnych i przypisywane z reguły do miejsca zamieszkania matek. Ja np. mieszkam w Warszawie, a moja była żona w Łodzi. Natychmiast pojawia się więc problem niewidzenia dziecka. A gdy już pojadę, to małżonka z kolei ogranicza te kontakty – mówił naszej dziennikarce Michał Fabisiak, założyciel i prezes Stowarzyszenia Dzielny Tata. – Protesty przed sądami to jedyna forma walki o równe prawa do opieki i wychowywania własnych dzieci, bo na sali rozpraw jesteśmy bezsilni i z góry skazani na niepowodzenie – stwierdził, przyznając jednocześnie, że płońska manifestacja nie przebiegła tak, jak ją zaplanowano, bo nie wyrażono zgody na półgodzinną blokadę „siódemki” i wejście na teren sądu.

Więcej w papierowym wydaniu TC

autor: MM

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • Marek Jan(DzielnyTata.pl), 2013-09-14 07:02:01
    Płońsk
    Jeżeli będzie trzeba przyjedziemy jeszcze raz!!!DT Mazury zawsze pomogą :-)Marek Jan
  • Ola, 2013-09-14 16:28:40
    Czy to ojciec ,czy to pan?
    Jestem kobietą.Ale macie moje uznanie.Dużo współczesnych,,mamusiek,,nie posiada instynktu macierzyńskiego.Został on wyparty przez instynkt pieniądza i wygodnego życia.Często mężczyzna jest traktowany jak bankomat i służący w jednej osobie.W sądzie panie odgrywają często skrzywdzoną niewinność.Często nie tyle chodzi matkom o wychowywanie dziecka ,ile o uzyskanie możliwie dużych alimentów.Drodzy panowie jeśli nie macie pewności że jesteście biologicznymi ojcami dziecka/nawet jeśli jest to w związku małżeńskim/nie dajcie się ogłupiać ,róbcie testy na ojcostwo.Nie można dzielić życia z oszustką.Z góry przepraszam uczciwe i mądre matki.