Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Korwin-Mikke zapowiada kontrrewolucję

03.11.2014 14:31:28

Janusz Korwin-Mikke, lider Kongresu Nowej Prawicy i budzący kontrowersje europoseł, gościł w Ciechanowie, żeby wesprzeć miejscowych kandydatów do sejmiku. Na przedwyborcze spotkanie z nim, zorganizowane w budynku PWSZ, przybyli przeważnie ludzie młodzi.

To głównie z nimi chciałby on robić kontrrewolucję. Jest tylko jeden problem: żeby ją zacząć, musi mieć co najmniej 15-procentowe poparcie społeczeństwa.

Zainteresowanych spotkaniem z liderem KNP było tylu, że trzeba było je zorganizować w większej sali. Gościowi towarzyszyli Krzysztof Kuźniewski i Mateusz Siennicki, miejscowi kandydaci do sejmiku. Obaj zabrali głos. Do zgromadzonych przemówił też Dariusz Grabowski, lider tworzącego się koła w Płocku. Najdłużej oczekiwano jednak na przemówienie samego Korwin-Mikkego, który znany jest ze swoich odważnych, często skrajnych poglądów.

Janusz Korwin-Mikke zaczął od tego, że w Europie powinno się znieść podatek dochodowy. Argumentował, że pracujący karany jest grzywną w postaci tego podatku, a niepracujący jest nagradzany, bo może liczyć na zasiłek. Ma on sposób na to, jak poradzić sobie z taką jawną niesprawiedliwością. Zapowiedział, że idioci i lenie będą mieli bardzo źle, gdy do władzy dojdzie Nowa Prawica. Wystarczy, że przez dwa dni nie dostaną jeść, to sami zabiorą się do roboty....

Cytując Mickiewicza, przekonywał, że żyjemy w najgłupszym ustroju świata, czyli demokracji. Rację ma większość. To zaś oznacza, że dwóch pijaczków pod budką z piwem ma więcej do powiedzenia niż profesor uniwersytetu, bo jest on w mniejszości.

Cała relacja w papierowym wydaniu TC

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz