Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 27 kwietnia 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl

Koniec z bonifikatami

09.05.2015 10:23:57

Mieszkańcy Ciechanowa nie będą już mogli korzystać z bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości w prawo własności, jakie ustanowiono kilka lat temu.

Wszystko wskutek decyzji Rady Miasta, która jednogłośnie podjęła uchwałę likwidującą te bonifikaty. To oznacza, że dotychczasowe, nawet 70-procentowe bonifikaty, będą obowiązywały jedynie do połowy czerwca. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta taką decyzję argumentowano zbyt dużym obciążeniem dla budżetu samorządu miasta. Według wyliczeń straty miałyby wynosić nawet 800 tys. zł rocznie.

- Miasto musi w racjonalny sposób gospodarować środkami, jakie posiada. To głosowanie było właśnie krokiem ku wygenerowaniu pieniędzy na inne potrzeby, takie jak choćby wybudowanie ulic czy bezpośrednie zadbanie o potrzeby mieszkańców – powiedziała Joanna Potocka-Rak, wiceprezydent Ciechanowa.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Przebudowa targowiska przy ul. Sienkiewicza

    Fot.RM Zobacz galerie...

  • Emeryt, gdy na dworze, potem w domu wszystko może

    Fot. Krzysztof Kowalski Zobacz galerie...

  • Przełaje po płaskim

    Na obiektach stadionu miejskiego rozegrano mistrzostwa powiatu ciechanowskiego w biegach przełajowych. Zawody zaliczane są do Igrzysk Młodzieży Szkolnej i były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw rejonowych. Zobacz galerie...