Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 25 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Koniec z bonifikatami

09.05.2015 10:23:57

Mieszkańcy Ciechanowa nie będą już mogli korzystać z bonifikat od opłat za przekształcenie prawa użytkowania wieczystego nieruchomości w prawo własności, jakie ustanowiono kilka lat temu.

Wszystko wskutek decyzji Rady Miasta, która jednogłośnie podjęła uchwałę likwidującą te bonifikaty. To oznacza, że dotychczasowe, nawet 70-procentowe bonifikaty, będą obowiązywały jedynie do połowy czerwca. Podczas ostatniej sesji Rady Miasta taką decyzję argumentowano zbyt dużym obciążeniem dla budżetu samorządu miasta. Według wyliczeń straty miałyby wynosić nawet 800 tys. zł rocznie.

- Miasto musi w racjonalny sposób gospodarować środkami, jakie posiada. To głosowanie było właśnie krokiem ku wygenerowaniu pieniędzy na inne potrzeby, takie jak choćby wybudowanie ulic czy bezpośrednie zadbanie o potrzeby mieszkańców – powiedziała Joanna Potocka-Rak, wiceprezydent Ciechanowa.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...