Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 10 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Fot. SJ
fot. Fot. SJ

Oskary dla Orki

07.03.2016 12:00:00

Cztery medale indywidualnie i srebrny krążek w sztafecie – to bilans zawodników Orki Ciechanów na zimowych Mistrzostwach Polski 15-latków w pływaniu, które w ostatni weekend odbywały się w Gorzowie Wielkopolskim.

Faworytami do medalu byli oczywiście liderzy ciechanowskiej Orki – Oskar Jemielita i Adrian Krzywnicki. W rankingach przed mistrzostwami obaj plasowali się w ścisłej czołówce pływaków w swoich kategoriach wiekowych. W grudniu ub.r. Oskar poprawił nawet rekord Polski 14-latków, który utrzymywał się przez osiem lat.

<
/div>
Pierwszy ruszył „Adi”, który był trzeci na 200 m motylem. Swój najlepszy czas na tym dystansie poprawił o trzy sekundy, ale na tych mistrzostwach rywalizacja była niezwykle wyrównana. Już eliminacje pokazały, że zawodnicy wykręcają niesamowite czasy.
Oskar dorzucił srebro na 200 m stylem dowolnym i premierowy dzień zawodów był dla Orki bardzo udany.
W sobotę startowały sztafety. Ciechanowianie: Dawid Dłużniewski, Mateusz Rejniak, Adrian Krzywnicki i Oskar Jemielita ścigali się 4 x 100 m stylem dowolnym. Równe tempo Dawida i Mateusza, a później ekspresowe Adriana i Oskara dało reprezentantom Orki srebrny medal. - Nigdy tak szybko nie płynęliśmy. Wszystkie nasze czasy w sztafecie są zarazem nowymi rekordami moich zawodników. Do zwycięskiej sztafety z Żor pływacy Orki stracili zaledwie 0,16 sek. – mówi trener Zbigniew Grochowski. 
Trener i wszyscy związani z Orką czekali oczywiście na pierwszy złoty medal mistrzostw. Na 100 m stylem motylkowym z czasem 56,59 Adrian był drugi, zdobył srebro. Tego dnia dwukrotnie poprawiał rekord życiowy. Na złoto musi jednak poczekać do lata i startów na długim basenie. 
Najważniejszy i zarazem najbardziej udany występ zanotował Oskar w wyścigu na 100 m stylem dowolnym. - Gdy zobaczyłem jego pierwszy nawrót na 25 m, byłem spokojny o wynik. Oskar wykonał go perfekcyjnie, wypłynął z wody przed rywalami i prowadzenia nie oddał już do końca wyścigu. Po raz pierwszy w mojej pracy jako trenera zawodnik w kategorii junior zdobył złoty medal mistrzostw Polski. W pływaniu jest taka tradycja, że jako trener mistrza miałem przyjemność dekorować medalistów. Moim zdaniem to bardzo udana dla nas impreza, chociaż oczywiście można powiedzieć, że mogło być troszkę lepiej. Na 200 m w motylu pojawili się nowi, mocni pływacy. Wyścigi w eliminacjach były naprawdę szybkie. W finale na 200 m Adrian stoczył niesamowitą walkę. Swój rekord poprawił o trzy sekundy, a zdobył zaledwie brązowy medal, co dla niego jest na pewno sporym niedosytem. Ale też zmobilizuje go do jeszcze cięższej pracy na treningach przed dalszą częścią sezonu – podsumowuje start swoich pływaków trener Grochowski. 
Oskar z czwartym czasem zakwalifikował się także do finału na 400 m kraulem. Zrezygnował jednak ze startu, żeby lepiej przygotować się do wyścigu sztafetowego.

autor: erM

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz