Tygodnik Ciechanowski

Środa, 16 stycznia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kilkanaście godzin dziennie za kółkiem. Tak harują kierowcy ciężarówek!

05.04.2016 16:39:27

Nietypowa sprawa pracownicza. Właściciel firmy przed ciechanowskim sądem żądał od kierowcy zwrotu prawie 48 tys. zł. Tyle miała wynieść szkoda w wyniku wypadku drogowego, którego był sprawcą.

Rzekomo miał jechać na podwójnym gazie, ale rzeczywistość okazała się bardziej skomplikowana. Praca po kilkanaście godzin dziennie dała o sobie znać.

Sprawa dotyczy zdarzenia z 27 września 2014 roku. Kierowca wykonywał wówczas kurs z portu w Gdyni do Warszawy. W pobliżu Ostródy z nieznanych przyczyn zjechał z drogi i uderzył w nasyp, powodując poważne uszkodzenie pojazdu. Zdaniem pracodawcy i świadków zdarzenia zachowanie kierowcy wskazywało na to, że był on pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ciężarówka została zaholowana do bazy, gdzie wezwano policję. Sprawca wypadku został zbadany alkomatem, ale urządzenie nie wykazało, że był pod wpływem alkoholu. Z uwagi na jego nietypowe zachowanie szef firmy poprosił, żeby kierowca został przebadany na obecność substancji odurzających, lecz funkcjonariusze odmówili, bo nie mieli przy sobie testera. 

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz