Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 20 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. KWP zs w Radomiu
fot. KWP zs w Radomiu

Policjanci odzyskali obraz skradziony 14 lat temu. „Anioł czasu” wróci do właścicieli

01.02.2017 10:24:48

Policjanci z Wydziału Kryminalnego pułtuskiej komendy odzyskali obraz skradziony 14 lat temu. Dzieło było przygotowane do sprzedaży na jednej z aukcji internetowych. Wróci jednak do właścicieli

W 2002 roku włamano się do domku letniskowego w jednej z miejscowości na terenie gminy Pokrzywnica. Pasjonat malarstwa upodobał sobie obrazy autorstwa Stanisława Masiaka. Z domku ukradł ich cztery. Mimo intensywnych działań nie udało się ustalić sprawcy kradzieży. Postępowanie zostało umorzone.

Jednak policjanci nadal pamiętali o zaginięciu obrazów. Powrócili do sprawy w 2010 roku, kiedy rodzina autora poinformowała o zidentyfikowaniu dwóch obrazów malarza w domach aukcyjnych na terenie Warszawy. Dzieła zostały odzyskane i przekazane właścicielowi.
Sprawa nadal pozostawała otwarta. Ale w ubiegłym roku funkcjonariusze natrafili na kolejny ślad. Na archiwalnej aukcji internetowej pojawił się kolejny obraz pt.”Anioł czasu”. Policja ustaliła pełne dane sprzedawcy. Jak się okazało na aukcję wystawił obraz mieszkaniec Warszawy. Dzieło wycenił na 12 tys. zł. W wyniku przeszukania przeprowadzonego wspólnie z funkcjonariuszami Komendy Stołecznej obraz został odnaleziony i zabezpieczony. Z pomocą rodziny malarza ustalono, że wartość „Anioła czasu” wynosi około 40 tys. zł.

Obecnie trwają czynności zmierzające do ustalenia jak mieszkaniec Warszawy wszedł w posiadanie drogocennego obrazu.

autor: żet

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz