Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !
fot. ZSCKR w Gołotczyźnie
fot. ZSCKR w Gołotczyźnie

Gołotczyzna: Dzień Patrona w międzynarodowym towarzystwie

04.02.2017 16:38:24

Wspomnienie o wybitnym pozytywiście i program artystyczny zostały połączone z konferencją dotyczącą promocji agroturystyki przez szkoły rolnicze, w której wzięli udział przedstawiciele innych krajów

– w tak nietypowy sposób przebiegał Dzień Patrona w Zespole Szkół Centrum Kształcenia Rolniczego im. Aleksandra Świętochowskiego w Gołotczyźnie.

Podczas uroczystości, którą poprzedziła msza św. w sońskim kościele i złożenie kwiatów na grobie Aleksandra Świętochowskiego, Katarzyna Orzechowska odczytała list od Rafała Romanowskiego, podsekretarza stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi, a później przedstawiła program rozwoju turystyki na obszarach wiejskich. Głos zabrali: Elżbieta Szymanik, absolwentka szkoły, zastępca dyrektora ds. EFS Mazowieckiej Jednostki Wdrażania Programów Unijnych w Warszawie, Krzysztof Bieńkowski, kierownik Delegatury w Ciechanowie Urzędu Wojewódzkiego i Jacek Zawiśliński, kierownik Delegatury w Ciechanowie Kuratorium Oświaty oraz Jarosław Wałaszyk z Muzeum Szlachty Mazowieckiej w Ciechanowie, kierujący placówką w Gołotczyźnie, który określił znaczenie Muzeum Pozytywizmu na mapie kulturowej Mazowsza.

W obchody Dnia Patrona została wpisana międzynarodowa konferencja „Aktywni dla rozwoju – szkoły rolnicze ośrodkiem promocji agroturystyki w Polsce i Europie”.

Więcej w TC z 4 lutego br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...