Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 20 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Akt oskarżenia za napaść na ratowników: Wyzywała, uderzyła w twarz...

11.02.2017 14:42:59

Do ciechanowskiego sądu trafił akt oskarżenia przeciwko mieszkance gminy Regimin, która była agresywna wobec załogi pogotowia ratunkowego. Jednego z mężczyzn uderzyła w twarz i kopnęła w kolano, a drugiego szarpała. Obu wyzywała od „morderców”.

Zawiadomienie złożył jeden z ciechanowskich ratowników medycznych. Opowiada, że pogotowie otrzymało wezwanie do nieprzytomnego 25-latka, leżącego przy drodze w Klicach w gminie Regimin. Badający mężczyznę ratownik nie mógł nawiązać z nim kontaktu słownego, przy czym stwierdził, że wyraźnie czuć od niego zapach alkoholu.

- Stwierdzenie tego faktu najwyraźniej nie spodobało się jego rówieśniczce, która wezwała pogotowie, bo zaczęła nas wyzywać wulgarnymi słowami. Pod naszym adresem padł też zarzut zabicia jej ojca. Szarpała mnie za rękaw koszuli i za służbową kamizelkę. Nie reagowała na moje wezwanie do opamiętania się i nieprzeszkadzania. Kolega zareagował skutecznie, odsuwając panią na bok. Nie przerywając ubliżania i wykrzykując „morderca”, „mordercy, zabiliście mojego ojca”, oddaliła się z pola na główną drogę, gdzie był zaparkowany ambulans – relacjonuje ratownik medyczny.

Cały artykuł w TC z 14 lutego br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz