Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 24 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Sprawa Krubina zakończona. CBA nie ma haka na Wardzińskiego

01.04.2017 10:28:33

Centralne Biuro Antykorupcyjne przez 2,5 roku zajmowało się sprawą inwestycji na Krubinie. - Wyniki analizy nie dały podstaw do wszczęcia dalszych postępowań w tej sprawie.

- Badaliśmy kilka wątków, jednakże jako służba specjalna nie informujemy o szczegółach naszych działań –  usłyszeliśmy w CBA.

Warto przypomnieć, że CBA już w sierpniu lub wrześniu 2014, czyli jeszcze za prezydenta Wardzińskiego, pytała Urząd Miasta o wszystkie decyzji prowadzące do rewitalizacji terenu Krubina.

Po raz drugi CBA wystąpiło o dodatkowe dokumenty kilka miesięcy temu, po tym, jak zmienił się prezydent Ciechanowa.

Urząd Miasta wyjawia, że przekazał wtedy związaną z inwestycją na Krubinie dokumentację. 19 sierpnia 2015 roku wpłynęła z CBA prośba o wskazanie szczegółowych danych dotyczących wysokości zaległości podatkowych i ewentualnie innych należności pierwotnych użytkowników wieczystych nieruchomości oraz o kwoty należności odzyskanej przez miasto wskutek dokonania na licytacji komorniczej sprzedaży prawa użytkowania wieczystego tej nieruchomości na rzecz spółki ABC kopie dokumentów związanych ze sprawą przejęcia terenu byłej Cegielni Krubin.

Czytaj w TC z 4 kwietnia br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz