Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 24 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R.Nadaj
fot. R.Nadaj

Kosiński kontra Kiwit: Koniec zawieszenia broni

03.04.2017 12:16:43

Zawieszenie broni między prezydentem Ciechanowa Krzysztofem Kosińskim a wójtem gminy Ciechanów Markiem Kiwitem nie trwało długo. Tym razem punktem zapalnym jest kanalizacja, która ma być wybudowana w Chruszczewie.

30 marca na sesji Rady Miejskiej wójt dowiedział się, że nie będzie można jej podłączyć do kolektora biegnącego u zbiegu ulic Sienkiewicza i Mławskiej. Bardzo go to zdenerwowało.

Wójt apelował na sesji do władz miasta o wyrażenie zgody na jego prośbę. Niestety, aby miejski kolektor mógł przyjmować ścieki z tego sporego osiedla, powinien zostać rozbudowany. Według wyliczeń wójta taka inwestycja zwróci się miastu już po 4 latach. Dlatego oczekiwał dla niej zielonego światła, a to umożliwiłoby mieszkańcom Chruszczewa korzystanie z długo przez nich oczekiwanej kanalizacji.

Zdaniem pełniącego obowiązki prezesa ZWiK Jerzego Ryzińskiego roboty od strony technicznej nie stanowią problemu. Miejska spółka jest profesjonalną firmą, więc sobie z nimi poradzi. Gorzej, jeśli chodzi o finanse. Inwestycja będzie kosztowała około 1 mln zł.

Czytaj w TC z 4 kwietnia br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz