Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 23 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Co czeka żuromiński szpital?

18.04.2017 14:26:54

Dyrektor szpitala w Żurominie Zbigniew Białczak nie jest pewien, co czeka w najbliższych tygodniach placówkę służby zdrowia, którą kieruje.

Ma jednak nadzieję, że znajdzie się ona w planowanej sieci szpitali, bo jest wypłacalna i w ostatnim czasie przeprowadzono w niej inwestycje, które na pewno korzystnie wpłyną na jej notowania.

Ostatnio o sytuacji szpitala dyrektor rozmawiał pod koniec marca z członkami komisji zdrowia Rady Powiatu i ze starostami. Mówił m.in., że nie miał dotychczas tak skrupulatnych kontroli zewnętrznych jak ostatnio. W drugiej połowie marca w placówce sprawdzano m.in. standardy zachowania norm ISO w dziale kontroli doraźnej, gdzie kontrole tego samego dnia prowadził też NFZ. Następne kontrole zaplanował sanepid i GIODO (Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych). W kwietniu z kolei wojewoda będzie sprawdzał funkcjonowanie zespołów systemów „S” i „P”. - Nie wiem, co się dzieje, mam ciągle kontrole. Ale te ostatnie wypadły dobrze – zapewnia dyrektor.

- Dziś nie wiemy zbyt wiele o tej sieci – mówi Białczak. Jak stwierdził, nikt nigdy nie proponował tak gruntownych zmian i reform, jak obecnie. Lista szpitali będzie ogłoszona w czerwcu, wtedy wszystko będzie jasne. Dyrektor ma nadzieję, że znajdzie się na niej także żuromiński szpital.

Więcej w TC z 18 kwietnia br.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz