Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 25 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Żuromin: Interwencja radnej pomogła

19.04.2017 12:17:34

Po tym jak radna Jadwiga Ratajczyk, przewodnicząca związku zawodowego w szpitalu w Żurominie, zgłosiła na sesji powiatowej problemy dotyczące m.in. braku pościeli na oddziale, zbyt małej liczby pielęgniarek do obsługi pacjentów w porze nocnej i nieszczelnych okien, wicestarosta żuromiński Ireneusz Rejmus wizytował szpital.

Sprawie przyjrzeli się też radni z komisji zdrowia i edukacji. – Na miejscu w szpitalu nie zauważyliśmy żadnego z przedstawionych problemów - zapewnia jej przewodnicząca Marzena Twarogowska.

– Problem wynika ze złej komunikacji, a jeśli nawet jednorazowo coś wystąpiło, można było sprawę załatwić od ręki – tłumaczy. Potwierdza, że rzeczywiście okna są nieszczelne, ale i ten problem będzie załatwiony.

–To było bezzasadne, co powiedziała radna Ratajczyk. I nie ma takiej sytuacji, żeby ktoś na NPL nie otrzymał pomocy - mówi Zbigniew Białczak, dyrektor żuromińskiego szpitala, w odpowiedzi na zarzuty radnej.

Jak wyjaśnia, obłożenie oddziału wewnętrznego w 2016 r. wyniosło 76 proc., a innych nawet 100 proc., co jednak nie wpłynęło na negatywne nastawienie personelu do pacjentów czy kadry szpitala. Wyjaśnia, że obsada kadry pielęgniarskiej ustalona była na okres od 2014 r. do końca marca 2017 r. i została zaakceptowana przez związki zawodowe. Nowe normy, wypracowane przez specjalny zespół, mają obowiązywać do 2019 r.

Cały artykuł w aktualnym numerze TC

autor: AO

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

 • Kiler, 2017-04-22 20:55:49
  szpital
  Jak zwykle skarga na szpital bezzasadna i wkoło Macieju.

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

  Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

 • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

  Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

 • LKS Matsogi wciąż zachwyca

  Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...