Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 22 września 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl

Oszuści „na gazownika”

20.04.2017 10:34:33

Wczoraj w ciągu dnia płońska policja odebrała kilka niepokojących sygnałów o osobach pukających do drzwi seniorów i podających się za pracowników gazowni. Osoby te, mężczyźni w wieku ok. 20-30 lat oferowały starszym ludziom montaż czujników gazu.

Przychodzili z walizką w ręku, w której rzekomo mieli dokumenty i rejestr osób. Usługa taka miała kosztować kilkaset złotych. Proponowane było również rozłożenie płatności na raty w wysokości kilkudziesięciu złotych. Gdy seniorzy mówili, że nie mają pieniędzy, spisywane były ich dane osobowe (włącznie z nr PESEL) i nr telefonu, celem wpisania na listę osób oczekujących. Po chwili mężczyźni mówili np., że muszą wyjść do samochodu i za chwilę wrócą... Nie wracali!


Nie należy wpuszczać nieznajomych do mieszkania, gdyż nie znając osoby nigdy nie zna się jej zamiarów – apeluje policja. - Zawsze przed otworzeniem drzwi trzeba zapytaj, kto za nimi stoi. Pracownicy urzędów, zwykle telefonicznie zapowiadają swoją wizytę, a inkasenci mogą wystawione rachunki za światło i gaz, zostawić w skrzynce pocztowej, nie wchodząc do domu lub mieszkania. Prace zlecone przez spółdzielnie zapowiadane są wcześniej np. za pomocą ogłoszenia umieszczonego w gablocie na klatce schodowej, opatrzonego pieczątka i podpisem wystawcy. Nie wolno podawać też nigdy obcym osobom, przypadkowym osobom swoich danych osobowych.

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Derby dla Ciechanowa

    MKS Ciechanów pokonał na własnym boisku zespół Mławianki i po 7. kolejkach jest wiceliderem IV ligi. To pierwsza wygrana ciechanowian w tym sezonie Zobacz galerie...

  • I Turniej Sołectw w piłce nożnej gm. Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Herbatka u hrabiego Zamoyskiego

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...