Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 23 kwietnia 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Pułtusk: Niepokój nauczycieli. Co dalej z Klaudyną Potocką?

przedwczoraj 10:26:34

- Nie chcemy nikogo pozbawiać pracy. My tylko chcemy pracować. I chcemy, by nasza szkoła przetrwała – mówiły drżącymi głosami nauczycielki Publicznego Gimnazjum nr 1 im. K. Potockiej.

Jest to jedyne gimnazjum w gminie Pułtusk i jedno z nielicznych w powiecie, które nie wchodzi w skład zespołu szkół. Jego los budzi niepokój nauczycieli i pracowników, czemu ich reprezentacja dała wyraz w ratuszu podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej 29 marca.
Wydaje się, że Jedynka nie boryka się z żadnym problemem. Gimnazjum ma zostać przekształcone w Publiczną Szkołę Podstawową nr 1 im. Klaudyny Potockiej z siedzibą przy ul. M. Konopnickiej 5, czyli w budynku przy bazylice, w którym obecnie jest gimnazjum, a w którym przed II wojną światową i tuż po jej zakończeniu mieściło się renomowane Państwowe Gimnazjum i Liceum Żeńskie noszące takie samo imię, a potem podstawówka. Nowa szkoła rozpocznie działalność 1 września br., kiedy jej progi przekroczą pierwszoklasiści. Oprócz nich w tym samym budynku będą uczyć się gimnazjaliści (klasy II i III). Szkoła zostaje, ma być nabór do klasy I, o co więc chodzi?


Więcej w aktualnym wydaniu TC

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Emeryt, gdy na dworze, potem w domu wszystko może

    Fot. Krzysztof Kowalski Zobacz galerie...

  • Przełaje po płaskim

    Na obiektach stadionu miejskiego rozegrano mistrzostwa powiatu ciechanowskiego w biegach przełajowych. Zawody zaliczane są do Igrzysk Młodzieży Szkolnej i były jednocześnie eliminacjami do mistrzostw rejonowych. Zobacz galerie...

  • Wystawa "Wielkanoc na Mazowszu" w MWM w Sierpcu

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...