Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Pułtusk kupi koszary

30.04.2017 12:31:48

Większością głosów radni miejscy 27 kwietnia zdecydowali, że gmina Pułtusk kupi zabytkowy budynek koszar przy al. Tysiąclecia.

Głosowanie poprzedziła burzliwa dyskusja, podczas której radni opozycji argumentowali, by nie kupować budynku lub przynajmniej wstrzymać się z podjęciem decyzji, tym bardziej, że projekt uchwały w tej sprawie nie znajdował się wcześniej w porządku obrad sesji.

Pomysłodawca burmistrz Krzysztof Nuszkiewicz uważał, że nie należy zwlekać. Poparło go 13 radnych. Nieruchomość zostanie kupiona za 1.100.000 zł, a po przebudowie (wycenionej na ponad 8 mln zł) w budynku koszar powstaną mieszkania komunalne.

Projekt uchwały w sprawie nabycia zabudowanej nieruchomości został wniesiony do porządku obrad na wniosek burmistrza większością głosów. Sławomir Krysiak wnioskował, by nie podejmować uchwały bez wcześniejszego omówienia jej projektu na komisjach, zaś Ryszard Befinger, by nabyć nieruchomość za symboliczną złotówkę. Żaden z tych wniosków nie znalazł uznania większości radnych.

Burmistrz przekonywał, że miasto może pozyskać dofinansowanie na remont zabytkowego budynku z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego lub Regionalnego Programu Operacyjnego województwa mazowieckiego.

Nabyta przez miasto nieruchomość przy al. Tysiąclecia to część liczącego ponad 6 ha terenu po byłej jednostce wojskowej, na którym znajduje się 7 budynków z przełomu XIX i XX w., a który w maju 2005 r. kupił od Agencji Mienia Wojskowego przedsiębiorca z Żyrardowa za kwotę ok. 1.300.000 zł.

Więcej w TC z 2 maja br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz