Tygodnik Ciechanowski

Środa, 17 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Życie Zamościa
fot. Życie Zamościa

Katarzyna Średnicka: Chcę dostać się do kadry narodowej

01.05.2017 14:26:34

* Minął dopiero rok odkąd wsiadłaś na rower….?! - pytamy Katarzynę Średnicką utalentowaną kolarkę BDC NOSiR Nowy Dwór Maz.

– Przygoda z kolarstwem zaczęła się  rzeczywiście niedawno. W styczniu minął rok odkąd wsiadłam na rower, ale nie żałuję żadnego dnia. Pochodzę z małej miejscowości Wólka Smoszewska, gm. Zakroczym i nie mam za bardzo możliwości rozwinięcia swoich talentów sportowych. Przygodę ze sportem rozpoczęłam kilka lat temu od biegania. Szło całkiem nieźle... Zdobyłam kilkanaście medali na zawodach międzyszkolnych i przełajowych.
Nigdy wcześniej nie pomyślałam o tym, że zostanę kolarką. Namówił mnie do tego mój kolega Wojtek, który zachęcił mnie do spróbowania sił w sekcji kolarskiej  w Nowym Dworze.
Do klubu przyszłam tuż przed rozpoczęciem sezonu 2016, ale ten okres był dla mnie bardzo ważny. Zweryfikował czy warto iść w tym kierunku. Dziś wiem że warto przetrwać ból, wysiłek, cierpienie... W końcu to droga do realizowania swoich marzeń. Potem przychodzi chwila satysfakcji i dumy z samego siebie.


* Jak wygląda twój trening?

– Trenuję prawie codziennie. Cztery razy w tygodniu wsiadam na rower, do tego mam zajęcia na basenie, trening indywidualny szybkościowy lub wytrzymałościowy.   W weekend najczęściej wyjeżdżam na zawody.
Trasa treningu wynosi z reguły ok. 60 km, ale oprócz tego muszę dojechać, więc wychodzi prawie 100 km. Przeważnie są to okolice Nowego Dworu.

* Twoje największe sportowe marzenie?
– Jak na razie, to dostać się do kadry narodowej. Myślę, że to realne. Oprócz minionego sezonu, ważny będzie też ten rozpoczynający się.

Cały wywiad w TC z 2 maja br.

autor: koz

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz