Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 18 sierpnia 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. WFL
fot. WFL

Biegli dla tych, którzy nie mogą

07.05.2017 18:26:14

Polacy z roku na rok potwierdzają, że należą do ścisłej czołówki biegaczy ultra na świecie. - Wings For Life World Run powoli staje się naszą polską specjalnością narodową - powiedział zwycięzca polskiej edycji biegu Tomasz Walerowicz.

Dla ciechanowianina było to drugie zwycięstwo z rzędu. Przed rokiem w Poznaniu przebiegł 71 km. W tym roku meta, którą był samochód prowadzony przez Adama Małysza, dopadła pana Tomasza na 85 km. Światowy bieg WFL wygrał poruszający się na wózku inwalidzkim Szwed Aron Anderson, który w Dubaju przemierzył 92 km.

O Wings For Life powiedziano i napisano już prawie wszystko. Od czterech lat ta jedyna w swoim rodzaju impreza przyciąga biegaczy, chcących pomagać tym, którzy biegać nie mogą. Wszystkie opłaty startowe (w tym roku na całym świecie udział wzięło 155 tys. zawodników) przeznaczane są na rozwój badań nad regeneracją uszkodzonego rdzenia kręgowego. Na świecie w tym samym momencie bieg rozpoczął się w 24 miastach. Od Poznania, Monachium i Londynu, poprzez Dubaj, Australię aż po RPA i Chile tysiące biegaczy uciekały przed goniącym ich z odpowiednią prędkością autem z logo Wings For Life. W Polsce zegarki wskazywały akurat godzinę 13, ale w Australii czy Japonii był to środek nocy.

Cały artykuł w TC z 9 maja br.

autor: erM

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz