Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 21 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Wojciech Szymański
fot. Wojciech Szymański

Z Pomowca Sońsk do Arki Gdynia, czyli sportowa droga trenera Leszka Ojrzyńskiego

05.05.2017 12:24:17

Od 10 kwietnia trenerem występującej w piłkarskiej ekstraklasie Arki Gdynia jest Leszek Ojrzyński.We wtorek, 2 maja, na Stadionie Narodowym w Warszawie, w obecności prawie 50 tysięcy kibiców, drużyna Arki Gdynia prowadzona przez trenera Leszka Ojrzyńskiego pokonała w finale Pucharu Polski zespół Lecha Poznań.

Zapewne nie wszyscy wiedzą, że 45-letni trener wychował się w Gołotczyźnie, a jako nastolatek był bramkarzem Pomowca Sońsk.

Faworytem spotkania była walcząca o mistrzostwo Polski drużyna Lecha. W regulaminowym czasie to Kolejorz miał znacznie więcej okazji do zdobycia bramki, ale jego napastnicy zawodzili i po 90 minutach gry było 0:0. Gole padły dopiero w drugiej części 30-minutowej dogrywki. Dzięki zwycięstwu 2:1 Arka po raz drugi w swej historii zdobyła Puchar Polski (pierwszy raz udało jej się 38 lat temu) i zapewniła sobie udział w eliminacjach Ligi Europejskiej.

Trener Ojrzyński jeszcze przed meczem na Narodowym zapowiedział, że swój medal za  ewentualne zwycięstwo w Pucharze Polski odda Grzegorzowi Nicińskiemu – poprzedniemu trenerowi, który wprowadził zespół do finału.

Cały artykuł w TC z 9 maja br.

autor: KK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Obserwator, 2017-05-09 15:03:57
    Pomowiec Sonsk
    Wielkie Gratulacje dla Trenera. Warto by było pomyśleć i reaktywowac klub w Gołotczyznie stadion jest chętnych by nie brakowało tylko ciekawe co na to Pani Wójt. Większość gmin dookoła ma klub który ich reprezentuje. Pozdrawiam