Tygodnik Ciechanowski

Środa, 22 maja 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. R. Nadaj
fot. R. Nadaj

Charytatywna zbiórka dla Karola

09.05.2017 16:30:00

Już nie pierwszy raz mieszkańcy Glinojecka i okolic będą się starali wesprzeć rehabilitację 20-letniego Karola Prusakiewicza, który uległ wypadkowi pod Strzegowem, a teraz wymaga stałej opieki. Tym razem zbiórka dla niego odbędzie się 13 maja podczas obchodów Powiatowego Dnia Strażaka.

Przypomnijmy. Karol i jego trzej koledzy we wrześniu ub. roku jechali samochodem drogą krajową nr 7. Zatrzymali się, żeby pomóc kierowcy, który miał problem ze swoją ciężarówką. W tym czasie 20-latek z Glinojecka, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, został potrącony przez kierowcę renault megane.

Karol doznał bardzo poważnych obrażeń. Przez kilka miesięcy był w śpiączce. Choć się z niej wybudził, jest przykuty do wózka. Mimo kilkumiesięcznego pobytu w szpitalu wymaga dalszego leczenia - rehabilitacji i pomocy logopedycznej, na które potrzebne są pieniądze.

Od 2010 roku Karol działał w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, a od trzech lat jeździł do akcji razem z dorosłymi strażakami.

- Zawsze był chętny do różnych działań. Chciał się jak najwięcej szkolić, żeby jeszcze lepiej robić to, czego się podejmował. Podczas akcji był bardzo zdyscyplinowany – tak ocenia jego pracę Łukasz Brzeziński, prezes OSP w Glinojecku.

Powiatowy Dzień Strażaka (120 lat OSP w Glinojecku, 100-lecie orkiestry dętej) rozpocznie się o godz. 13.00 w kościele w Glinojecku mszą św. w intencji strażaków. O godz. 14.30 na placu przy remizie zaplanowano oficjalne rozpoczęcie, na godz. 16.00 przewidziano koncert orkiestry dętej, do godz. 20.00 dzieci będą mogły uczestniczyć w różnych organizowanych dla nich atrakcjach. Świętowanie zakończy taneczna majówka z zespołem Number One.

Kto nie będzie na festynie, też może pomóc 20-latkowi, przekazując datek z dopiskiem „Rehabilitacja Karola” na konto Banku Spółdzielczego w Glinojecku: 35 8229 0005 0000 1051 3000 0010.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz