Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 19 października 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kozłowska
fot. K.Kozłowska

W pożarze stracili wszystko. Chcą zostać u siebie. Proszą o pomoc

10.05.2017 14:27:16

Państwo Tadeusz i Jolanta Makowscy z Zakroczymia wraz z niepełnosprawnym synem Łukaszem w wyniku pożaru stracili dach nad głową. Ogień doszczętnie strawił cały ich niewielki domek przy ul. Parowej Okólnej.

Rodzina chce za wszelką cenę go odbudować, bo nie wyobraża sobie życia gdzie indziej. Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej jej w tym nie pomoże. Zaproponował jej pobyt w ośrodku dla bezdomnych, bo gmina nie dysponuje lokalami komunalnymi… Urzędnicy tłumaczą, że ma to być rozwiązanie tymczasowe, ale rodzina obawia się, że zostałaby tam na stałe, więc nie zgodziła się na takie rozwiązanie.

Pożar wybuchł w nocy z 21 na 22 kwietnia. Właścicieli płonącego domu obudził sąsiad.
– Gdyby nie on i strażak, który mieszka niedaleko, to byśmy spalili się żywcem. Spaliśmy z żoną i synem. Był środek nocy. Sąsiad, który kiedyś był strażakiem, wybił szybę w oknie i nas obudził. Wewnątrz były jeszcze dwa koty i trzy psy, ale nie udało się ich uratować – opowiada zrozpaczony Tadeusz Makowski, który w wyniku pożaru stracił również trzysta gołębi. – Tylko trzydzieści pocztowych się uratowało, bo udało im się jakoś wylecieć – dodaje.

Dla rodziny zwierzęta są całym światem. Przygarniali bezpańskie czworonogi błąkające się po okolicy. Hodowali gołębie, jak było trzeba, to je sprzedawali, aby zdobyć jakieś pieniądze. W sumie mają osiem psów. Nie ukrywają, że traktują je jak członków rodziny. Miłości tej jednak nigdy nie akceptowali sąsiedzi.

– Podejrzewamy, że było to podpalenie. Ludziom wszystko przeszkadzało i chodziło o nasze psy. Kilka dni wcześniej otruto nam suczkę. Wcześniej ktoś ukradł nam ogrodzenie. Jeszcze wcześniej ktoś nas okradł pod naszą nieobecność – opowiadają rozgoryczeni pan Tadeusz i pani Jolanta. Sprawę zgłosili policji.

W rodzinie Makowskich się nie przelewało. Zapewniali sobie byt tak, jak umieli. 

Cały artykuł w TC z 9 maja br.

autor: kaz

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz