Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 26 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Artur Wiśniewski komisarzem w gminie Glinojeck

10.05.2017 18:27:46

W środę 10 maja o godz. 15.00 dyrektor ciechanowskiej delegatury Urzędu Wojewódzkiego uroczyście wręczył Arturowi Wiśniewskiemu nominacje na osobę pełniącą funkcję burmistrza miasta i gminy Glinojeck. Nominat jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości.

Wyznaczenie osoby pełniącej funkcję wójta - zwanej potocznie komisarzem - było konieczne, ponieważ kilka tygodni temu wygasł mandat długoletniego włodarza gminy Waldemara Godlewskiego.

Artur Wiśniewski mieszka w Glinojecku i jest muzykiem. Funkcję komisarza będzie pełniła do czasu złożenia ślubowania przez nowego burmistrza, który wybrany zostanie w czerwcu tego roku.

Więcej w kolejnym wydaniu TC

autor: KK

Komentarze Internautów (2)dodaj komentarz

  • bg, 2017-05-11 16:14:40
    Komisarz
    No to będzie muzykalnie:)
  • liczba atomowa 23, 2017-05-12 11:15:33
    Hm. Komisarz w Glinojecku
    Został komisarzem w Glinojecku. Jakim komisarzem? Skąd to pojęcie? W ustawie o samorządzie gminnym jest wprowadzone pojęcie: osoba pełniąca obowiązki wójta (burmistrza) wyznaczona przez prezesa Rady Ministrów. W nominacji podpisanej przez panią premier jest określenie też jako osoba pełniąca obowiązki burmistrza do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego burmistrza. W żadnych przepisach nie ma, że taka osoba ma być komisarzem. To jest potoczne określenie. O tym komisarzu to nagłaśniają różne media i to bardzo niesłusznie. Pojęcie komisarz kojarzy się z jednej strony jako komisarz ludowy z Rosji leninowskiej, a z innej strony jako stopień oficerski w policji. To, że jest on muzykiem, to jest prawda. Ładnie on gra na wielu instrumentach, ładnie śpiewa, a wręcz po mistrzowsku muzykę ze śpiewem prezentuje jego zespół „Moja rodzina”. W tym on jest bardzo dobry. To, że on jest członkiem Prawa i Sprawiedliwości, to jakie to ma znaczenie? W naszej lokalnej społeczności partie polityczne nie mają zastosowania. Nam w samorządzie gminnym potrzeba gospodarza, który jest profesjonalistą w tej dziedzinie, ma wiedzę i doświadczenie w zarządzaniu jednostkami gospodarczymi, ma cechy przywódcze, będzie sprawiedliwy, z wieloma inicjatywami i popularny dla społeczeństwa. Był taki przez 27 lat, ale…. Euforia – A. W. komisarzem w Glinojecku!!! Tylko, że on będzie komisarzem 1 – 1,5 miesiąca i władzę po nim obejmie burmistrz wybrany w wyborach czerwcowych. Na tym zakończy się jego euforia. Chyba, że on sam wystartuje w wyborach i społeczeństwo glinojeckie wybierze go na burmistrza. Wtedy będzie euforia, ale zaraz zacznie się rzeczowa i ciężka praca w zarządzaniu jednostką gminną. I mogą zacząć się rozczarowania. Jeżeli będzie więcej niż jeden kandydat na burmistrza, to wyborcy zweryfikują i wybiorą tego, który najlepiej odpowiada. Zobaczymy to w czerwcu.