Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 21 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Nie czas żałować(białych) róż

11.05.2017 21:00:00

Nadszedł czas liczenia strat po ciężkiej zimie i jeszcze mroźniejszym maju. W moim ogrodzie nie doczekała wiosny piękna biała róża, com ją sobie zakupił w ub. roku w szkółce pana Jerzego Szmita. Najpierw spłynęła mi łezka żalu, która momentalnie zaczęła się zmieniać w falę nienawiści (w stosunku do polskiego klimatu). A potem obejrzałem telewizję... Znów powróciliśmy do nienawiści… Co może być symbolem tego stanu ducha, tej wrednej przypadłości, która toczy część narodu, tego narodu, w stronę którego zwracał się Jarogniew Kaczyński. Białe róże! „Te białe róże to symbol nienawiści i głupoty” - powiedział brat byłego prezydenta, zwracając się do grupy manifestujących w tym samym czasie na Krakowskim Przedmieściu.

Ostatnie przemówienie Jarogniewa Kaczyńskiego na Krakowskim Przedmieściu w tzw. miesięcznicę katastrofy smoleńskiej wywołało niemały popłoch w wielu warstwach naszego społeczeństwa. I wcale nie chodzi o te słowa: „I bądźcie pewni, że potrafimy zwyciężyć i będziemy tutaj przychodzić i powtarzam - przyjdzie czas prawdy, pełnej prawdy, przyjdzie czas upamiętnienia i to już niedługo”.
To groźna zapowiedź i niełatwa do wyobrażenia przyszłość, bo nie wiadomo, co może być groźniejsze dla nas - zwycięstwo czy upamiętnienie. Wyobrażacie sobie państwo nasz piękny kraj, Polskę długą i szeroką, upstrzoną pomnikami, postumentami i tablicami z wizerunkiem Prezydenta Tysiąclecia? Taką wizję prezes nakreślił już wcześniej podczas odsłonięcia pomnika ku czci swojego brata i bratowej w jednym z miasteczek na wschodzie Polski, a teraz przed Pałacem Namiestnikowskim ją potwierdził: „Będą pomniki i będzie prawda”.

Ktoś wygra, ktoś musi przegrać. Ale nie będzie to zwykła przegrana: „I przyjdzie wielka klęska tych, którzy nienawidzą, którzy w gruncie rzeczy nienawidzą Polski, bo o to chodzi, oni nienawidzą Polski, ale Polska zwycięży” - dowiedzieliśmy się z dalszego wywodu, w którym aż trzy razy padło nieprzyjemne dla ucha słowo nienawiść.


Znów powróciliśmy do nienawiści… Co może być symbolem tego stanu ducha, tej wrednej przypadłości, która toczy część narodu, tego narodu, w stronę którego zwracał się Jarogniew Kaczyński. Białe róże! „Te białe róże to symbol nienawiści i głupoty” - powiedział brat byłego prezydenta, zwracając się do grupy manifestujących w tym samym czasie na Krakowskim Przedmieściu.
To nieoczekiwane odkrycie florystyczno-holistyczno-symboliczne prezesa może być brzemienne w skutkach dla wszystkich ogrodników, narzeczonych, organizatorów wesel i pogrzebów oraz wykonawców piosenek wojenno-patriotycznych. 

RM

Cały tekst w w najbliższym wydaniu TC

autor: redakcja17

Komentarze Internautów (3)dodaj komentarz

 • wr, 2017-05-12 12:26:05
  Proszę o uczciwość
  Uczciwie by było napisać też, jak Obywatele z tymi różami zakłócali wcześniej nabożeństwo w kościele. Jak kładli się na ulicy uniemożliwiając przejście innym . I wreszcie jak jeden z różą uderzył w twarz byłego opozycjonistę. O tej nienawiści mówił Kaczyński i symbol róży tego nie zasłoni. Proszę więc nie odwracać kota ogonem i pisać uczciwie. Nie będzie się pan musiał niczego obawiać, bo sumienie nie będzie pana gryzło. Pozdrawiam
 • wr, 2017-05-12 12:55:34
  Szacunek dla czytelnika
  Mam prośbę o więcej szacunku dla czytelnika, no chyba , że Państwu na nim nie zależy. Prośbę mam o więcej uczciwości w felietonach, oraz o zamieszczanie komentarzy , nawet jak nie są przychylne. Pozdrawiam
 • LEW, 2017-05-14 18:30:31
  BEZCZELE
  To polityczna awantura nic wspólnego nie mająca z żałobą wręcz odwrotnie--- wiem że cenzor tygodnika-pislamista nie opublikuje tej wypowiedzi bo go wyp...z ciepłej posadki--i go nie pozdrawiam