Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 19 sierpnia 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl

Uwaga! Dzwoni oszust

12.05.2017 10:00:00

Oszuści działający metodą na „wnuczka” uaktywnili się na terenie Płońska. W jednym dniu płońscy policjanci otrzymali aż 14 zgłoszeń o próbach wyłudzenia pieniędzy. W dwóch przypadkach okazały się one skuteczne.
Próba oszustwa zazwyczaj zaczyna się od telefonu członka rodziny, kogoś znajomego, pracownika banku lub policjanta czy funkcjonariusza CBŚP. Treścią rozmowy jest wypadek samochodowy, konieczność natychmiastowego leczenia lub zabiegów medycznych, akcja policyjna czy transakcje kupna nieruchomości i podpisanie aktu u notariusza. Za każdym razem pilnie potrzebna jest gotówka w kwocie kilku lub kilkudziesięciu tysięcy złotych. Oszuści wywierają na swoich ofiarach presje czasu. Zaznaczają by nikogo nie informować o ich telefonie, by działać szybko, a w czasie pobierania gotówki z banku, w razie pytań obsługi, nie mówić o prawdziwym powodzie wypłaty pieniędzy. Szerzej o zdarzeniu w najbliższym wydaniu TC.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • 100 urodziny Bronisławy Chmielińskiej

    Fot. Krzysztof Kowalski Zobacz galerie...

  • ,,Szybki i wściekły doktor K."

    Łukasz Kowalski, lekarz ortopeda, w ciechanowskim szpitalu na co dzień stawia ludzi na nogi i przywraca im sprawność ruchową. Zobacz galerie...

  • Pamięci bohaterów wojny

    Fot. Paw Zobacz galerie...