Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 21 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. PKP
fot. PKP

Bombiarze czekają na wyroki

13.05.2017 14:36:51

Straszenie detonacją ładunków słono będzie kosztować 30-letniego Karola J., mieszkańca powiatu nowodworskiego i 40-letniego Tomasza B. ze Skarżyska-Kamiennej.

Pierwszy mężczyzna bawiący się na domowej imprezie w Pomiechówku zadzwonił w ubiegłoroczną Niedzielę Wielkanocną na lotnisko w Modlinie i powiedział: „Nie wiem co będzie, ale będzie bomba”. Miała wybuchnąć o 23.33, ale tak się oczywiście nie stało. Drugi dowcipniś, a właściwie awanturnik z pociągu Intercity, który jechał z Krakowa do Kołobrzegu 7 maja br., groził pasażerom zdetonowaniem bomby. Kierownik pociągu zatrzymał skład w Nowym Dworze i wezwał policję.

W obu przypadkach ewakuowano podróżnych i zgodnie z procedurami pirotechnicy szukali niebezpiecznych ładunków. Na terenie lotniska z uwagi na czas świąt było ponad dwa tysiące pasażerów. Loty wstrzymano albo je przekierowano. Z kolei pociągiem jechało ponad pół tysiąca podróżnych, którzy przez pięć godzin czekali w miejscowej hali sportowej, gdzie zorganizowano im tymczasowe schronienie. Prokurator dla obu bombiarzy domaga się surowej kary 8 lat więzienia, a przewoźnicy wysokiego zadośćuczynienia.

Więcej w TC z 16 maja br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz