Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 21 kwietnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Skazany za zniesławienie posła

12.05.2017 14:29:33

Ciechanowski sąd skazał jednego z prawicowych działaczy za kolportowanie ulotek zawierających nieprawdziwe treści. Uznał, że mogły one Roberta Kołakowskiego poniżyć lub narazić go na utratę zaufania potrzebnego do pełnienia funkcji posła.

Sprawą zajmował się wydział karny. Janusz S. oskarżany był o to, że szkalujące ulotki rozprowadzał od września do końca października 2015 roku. W tym czasie trwała kampania wyborcza do parlamentu. Kandydaci oceniani byli na różne sposoby, nie zawsze zgodnie z prawdą. Ostra dyskusja toczyła się przede wszystkim w internecie.

Poseł ubiegał się o mandat na kolejną kadencję. Ulotki zawierające nieprawdziwe treści, rozprowadzane przez Janusza S., miały mu zaszkodzić, odbierając część głosów. Robert Kołakowski występował w tej sprawie jako oskarżyciel prywatny. Stawiany przez niego zarzut dotyczył zniesławienia, tj. przestępstwa z art. 212 par. 1 i 2 kodeksu karnego, ściganego tylko na wniosek poszkodowanego.

Ciechanowski sąd uznał, że Janusz S. jest winny zarzucanego mu czynu, mimo to warunkowo umorzył wobec niego postępowanie karne.

Cały artykuł w TC z 16 maja br.

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz