Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 21 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. bh
fot. bh

Powiatowy Dzień Strażaka w Pułtusku. Jubileusz z pamięcią o druhu Stanisławie

13.05.2017 18:33:17

Pierwsi na północnym Mazowszu, a może i w całym województwie, jedni z pierwszych w kraju swoje święto 30 kwietnia obchodzili strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Pułtusku i druhowie z całego powiatu pułtuskiego. Połączyli je z jubileuszem 110-lecia Ochotniczej Straży Pożarnej w Winnicy.

Były odznaczenia, awanse, nagrody i wspomnienia, a przeważały te o Stanisławie Skowronku (1937-2016), wieloletnim naczelniku OSP w Winnicy i komendancie gminnym OSP, założycielu drużyn młodzieżowych. Jego pamięci poświęcono tablicę na budynku remizy, której budowę zainicjował. Wśród uczestników uroczystości w mundurach byli jego wychowankowie i wychowanki.

„Za dobroć serca i poświęcony trud/ w służbie straży pożarnej/ Ku wiecznej pamięci/ druhowie OSP Winnica”, taki napis widnieje wraz z krótką notą biograficzną na tablicy, którą odsłoniły żona i córka druha Stanisława – Joanna i Irena Skowronek. Stanisław Skowronek dołączył do grona swoich poprzedników, o których pamięć zabiegał – z jego inicjatywy na 100-lecie OSP na cmentarzu parafialnym w Winnicy znalazł się kamień z tablicą poświęconą zmarłym strażakom.

Cały artykuł w TC z 16 maja br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz