Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 19 marca 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Fryderyk i uczniowie PSM w Ciechanowie

16.05.2017 14:29:33

Grają z pasją i wyczuciem, ciesząc uszy nie tylko rodziców i dziadków, ale i innych odbiorców. Uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. St. Moniuszki w Ciechanowie i II stopnia Filii wystąpili 7 maja w Kawiarni Artystycznej w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki w swoim mieście.

Koncert fortepianowy pt. „Fryderyk i inni”, przygotowany pod kierunkiem Tatiany Fedorczuk-Eichler, był zwieńczeniem projektu muzycznego, w ramach którego uczniowie koncertowali także w Dąbku i Haldensleben z okazji 25-lecia partnerstwa tego miasta z Ciechanowem.
W projekcie uczestniczyli: uczennice PSM I st. – Łucja Kochmańska, Wiktoria Żerek, Zofia Dmochowska, Justyna Jaskulska i Alicja Perczyńska, uczniowie PSM II st. – Michał Kwiatkowski i Jakub Ochnio oraz gościnnie Piotr Żandarski, uczeń PSM II st. w Mławie.

Większość z nich to uczniowie klasy fortepianu Tatiany Fedorczuk-Eichler, laureaci regionalnych i ogólnopolskich konkursów pianistycznych. Do nich dołączyła Zofia Dmochowska, uczennica Joanny Makijonko, laureatka ogólnopolskiego konkursu. Młodzi artyści, w wieku 9-18 lat, zagrali wymagające utwory Fryderyka Chopina oraz innych kompozytorów, w tym Siergieja Rachmaninowa. Niespodziankę stanowił „Taniec węgierski” w wykonaniu Jakuba Ochnio i Piotra Żandarskiego, za który zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Cały artykuł w TC 16 maja br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz