Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 21 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. fot. K. Kowalski
fot. fot. K. Kowalski

Zmarł druh Karol Prusakiewicz

17.05.2017 12:00:00

17 maja dotarła do nas bardzo przykra wiadomość z Glinojecka. W godzinach rannych zmarł w swoim mieszkaniu 20-letni Karol Prusakiewicz. Jeszcze w sobotę zbierano pieniądze na jego dalszą rehabilitację.

Karol był poszkodowanym w wypadku pod Strzegowem. Z kolegami wracał z Mławy do Glinojecka. Zatrzymali się samochodem, żeby pomóc kierowcy, który miał problem ze swoją ciężarówką. W tym czasie 20-latek z Glinojecka, student Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej, został potrącony przez renault megane prowadzone przez księdza.

Od 2010 roku Karol działał w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej, a od trzech lat jeździł na akcje razem z dorosłymi strażakami.

- Zawsze był chętny do różnych działań. Chciał się jak najwięcej szkolić, żeby robić to co robił, jeszcze lepiej. Na akcjach był zdyscyplinowany – tak oceniał jego pracę Łukasz Brzeziński, prezes OSP w Glinojecku.

Jeszcze w sobotę zbierano na Powiatowym Dniu Strażaka w Glinojecku datki na dalszą rehabilitację dla młodego strażaka. Nie spodziewano się, że tak szybko odejdzie na wieczną służbę. Tym bardziej, że 20-latek uczestniczył w tej uroczystości.

Pogrzeb Karola odbędzie się w sobotę. Msza święta w miejscowym kościele rozpocznie się o godz. 12.00

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz