Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 21 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Leszek Zygner: Rektor habilitowany i profesor

18.05.2017 14:45:00

Minister nauki i szkolnictwa wyższego powołał dr. hab. Leszka Zygnera, rektora Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Ciechanowie, na stanowisko profesora nadzwyczajnego tej uczelni. Jest to również wyróżnienie dla całego ciechanowsko-mławskiego środowiska naukowego. (KJ)

 Kilka tygodni wcześniej  Rada Wydziału Nauk Historycznych i Społecznych Uniwersytetu Kardynała Stefana  Wyszyńskiego w Warszawie nadała Zygnerowi  stopień  doktora habilitowanego  za całokształt dorobku naukowego. Jego  recenzentami byli m.in. prof. Krzysztof Ożóg z Uniwersytetu Jagiellońskiego i  prof. Maria Koczerska z Uniwersytetu Warszawskiego – notabene:  uczennica Aleksandra Gieysztora – wśród studentów i doktorantów znana jako „kosa”.
Leszek Zygner specjalizuje się w mediewistyce, ale bada też historię nowożytną i najnowszą.  Jest autorem kilku książek oraz wielu artykułów zamieszczonych  w prestiżowych polskich i zagranicznych czasopismach naukowych, a także uczestnikiem międzynarodowych projektów badawczych, m.in. w Getyndze i Dusseldorfie.   
Czytelnicy „Tygodnika Ciechanowskiego”  znają go jako autora tekstów zamieszczanych  w rubryce „Mazowieckie impresje historyczne”. Podejmuje  w niej zagadnienia  zupełnie nieznane lub zapomniane. W najbliższym wydaniu „TC” będziemy mogli przeczytać jego tekst o… obchodach Dnia Matki w Ciechanowie w 1947 roku. Wbrew pozorom, to nie jest banalny temat.   
Panie profesorze,  winszujemy awansu!

Red.

autor: red.

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Knorrkator, 2017-05-19 13:07:26
    ?
    WTF? Rektor habilitowany- funkcja czy stopień?