Tygodnik Ciechanowski

Wtorek, 11 grudnia 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. RM
fot. RM

Smutne 90-lecie MKS Ciechanów

11.07.2017 10:30:00

Głównym punktem obchodów 90-lecia tradycji piłkarskich w Ciechanowie miał być zapowiadany od miesięcy mecz pomiędzy MKS Ciechanów a Pogonią Lwów. W klubie z Ciechanowa po cichu liczono, że sportowy jubileusz pokryje się z zakładanym przez klubowe władze awansem do upragnionej trzeciej ligi.

 W ostatni piątek zamiast wielkiej fety ciechanowianie rozegrali na sztucznej nawierzchni po prostu zwykły mecz sparingowy z gośćmi z Ukrainy. A kadra ciechanowian niejednego z kibiców wprawiła w osłupienie.


Gdyby porównać piątkowy event do niedawno rozegranego meczu pomiędzy ciechanowskimi samorządowcami a reprezentacją artystów polskich, to obchody organizowane przez Miejski Klub Sportowy wypadły bladziutko.
Nie wiadomo dlaczego na imprezie, którą bądź co bądź firmowało miasto, zabrakło przedstawicieli Urzędu Miasta. Od jakiegoś czasu najwyraźniej rozeszły się drogi władz MKS i Urzędu Miasta (to głównie on utrzymuje zespół seniorów).
Sport i polityka to jednak toksyczna relacja. Kreślono wielkie sportowe plany, ściągano trenerów i zawodników z bogatym CV, zbyt łatwo pozbywano się z klubu wychowanków i tych, którzy byli związani z nim na dobre i złe.

Wraz z gwizdkiem kończącym czwartoligowy sezon skończyły się też sny o potędze ciechanowskiej piłki. Z klubu ulotniła się większość zawodowców, grających na tak zwanych kontraktach. Efektowne rzuty wolne Lemanka będą teraz oklaskiwane w Przasnyszu, asysty Rogalskiego i Lituna w Mławie, a dryblingi i gole Mroczka oraz Żylskiego prawdopodobnie w Aleksandrowie Łódzkim.

rad

Cały tekst w aktualnym wydaniu TC

autor: red

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz