Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 20 maja 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Urząd Marszałkowski
fot. Urząd Marszałkowski

Witold Spychała Strażakiem Miesiąca

13.07.2017 16:55:34

Witold Spychała, strażak ochotnik z OSP w Lutocinie (pow. żuromiński) i komendant gminny ochrony przeciwpożarowej, w miniony czwartek odebrał z rąk marszałka Adama Struzika i członka zarządu ZOSP RP Zbigniewa Gołąbka dyplom uznania i tytuł Strażaka Miesiąca, przyznany mu za profesjonalne i pełne determinacji działanie ratujące życie 9-letniego chłopca, który w maju w Toruniu wpadł pod tramwaj.

- Wracałem z rodziną z Bydgoszczy, gdzie mieszka starsza córka Małgosia. Przejeżdżając przez Toruń, zauważyłem wypadek. Widziałem, jak tramwaj ciągnie coś za sobą. Zatrzymałem auto i natychmiast tam podbiegłem – relacjonuje zdarzenie z 21 maja. Jak się okazało, pod maszyną znalazł się człowiek. Choć w miejscu zdarzenia zebrało się sporo osób, nie wiadomo było, co robić. Pan Witold wspomina, że kiedy zobaczył ciało, pomyślał, że człowiek ten już nie żyje. – Ludzie zaczęli krzyczeć, żeby wysiadać z tramwaju – mówi.

Kiedy sam podszedł z drugiej strony, zauważył, że poszkodowany nagle otworzył oczy. Wtedy uświadomił sobie, że to dziecko.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 11 lipca br.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz