Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 25 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !

Powrót do tradycji

13.07.2017 18:21:38

W tym roku już po raz czwarty odbył się Jarmark Raciąski. Chociaż pogoda nie dopisała, to mieszkańcy i tak tłumnie przybyli na plac Adama Mickiewicza w sobotni wieczór i niedzielne popołudnie.

Władze starają się przywrócić organizowanie jarmarków, których historia sięga XI wieku.

- Historia raciąskich jarmarków jest bardzo długa, a my chcieliśmy niejako wrócić do pięknej przeszłości, gdy właśnie jarmarki były dla ludzi miejscem spotkań lub dłuższych rozmów. Dziś to także wspólne święto, na które czeka wiele osób. To nie tylko koncerty, ale również możliwość spróbowania pysznych produktów ze stoisk wystawców - mówił Mariusz Godlewski, burmistrz Raciąża.

Pierwszego dnia imprezy handlowano produktami na stoiskach wystawienniczych, m.in. produktami regionalnymi, rękodziełem, starociami, pamiątkami, żywnością ekologiczną, tradycyjnymi wędlinami, pieczywem, miodami, słodyczami, nalewkami czy łakociami.

Więcej w aktualnym wydaniu TC z 11 lipca br.

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • LKS Matsogi wciąż zachwyca

    Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...