Tygodnik Ciechanowski

Piątek, 22 września 2017

Elektroniczne wersje bieżących i niektórych archiwalnych wydań "Tygodnika" dostępne są na portalu eprasa.pl
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Katarzyna Słowikowska: Prostota i światło na płótnie

14.07.2017 10:34:58

Jej obrazy cechuje oszczędność środków wyrazu, prosta, lecz niebanalna kompozycja oraz gra koloru i światła. Poszukiwanie światła sprawia, że Katarzyna Słowikowska, absolwentka Państwowego Studium Reklamy Wizualnej w Ciechanowie, maluje tylko z natury:

w Kamieńczyku nad Liwcem i Bugiem oraz na plenerach w kraju i poza jego granicami. Do Ciechanowa wróciła po ponad 20 latach – wystawę jej malarstwa możemy zobaczyć w Kawiarni Artystycznej w Powiatowym Centrum Kultury i Sztuki.

- Gdy miałam 13 lat, pojechałam z tatą do profesora warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych Ludwika Maciąga. Profesor sprowadził się w nasze okolice i hodował konie, mój tata też hodował konie i tak się poznali i zaprzyjaźnili - wspomniała początki przygody ze sztuką Katarzyna Słowikowska. Pozowali jej rodzice i brat, a prace zawoziła do oceny do prof. Ludwika Maciąga, dzięki któremu zaczęła malować i z którym przyjaźniła się do jego śmierci w 2007 r. (malarz zmarł w Gulczewie k. Wyszkowa).

Wiecej w aktualnym wydaniu TC z 11 lipca br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz

Ostatnie FotoreportażeRSS

  • Derby dla Ciechanowa

    MKS Ciechanów pokonał na własnym boisku zespół Mławianki i po 7. kolejkach jest wiceliderem IV ligi. To pierwsza wygrana ciechanowian w tym sezonie Zobacz galerie...

  • I Turniej Sołectw w piłce nożnej gm. Żuromin

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

  • Herbatka u hrabiego Zamoyskiego

    Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...