Tygodnik Ciechanowski

Sobota, 25 listopada 2017

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego na: http://eprasa.pl/news/tygodnik-ciechanowski. W e-prenumeracie taniej !
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Na parkingu przy szpitalu w Ciechanowie po nowemu. Parkometr zamiast człowieka

15.07.2017 12:18:46

Kilka dni temu na parkingu przy Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie zmienił się system pobierania opłat.

Do tej pory kierowca, chcąc skorzystać z parkingu, przy szlabanie wjazdowym pobierał drukowany automatycznie przez komputer paragon z godziną wjazdu. Potem zostawiał samochód, załatwiał swoje sprawy i podjeżdżał pod szlaban wyjazdowy, gdzie siedzącemu przy nim w budce pracownikowi uiszczał opłatę parkingową.

Obecnie przy wjeździe na teren szpitala system automatycznie skanuje numer rejestracyjny pojazdu. A żeby wyjechać z parkingu, kierowca musi podejść do parkometru i uiścić odpowiednią opłatę.

- Parkometr usytuowany jest w centralnym punkcie parkingu, przy wejściu głównym do szpitala. Na parkometrze znajduje się instrukcja w formie opisowej i obrazkowej. Płacący musi do urządzenia wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Przy wyjeździe system ponownie skanuje ten numer i automatycznie podnosi szlaban tylko wtedy, kiedy kierowca zapłacił za postój - mówi rzeczniczka szpitala Agnieszka Woźniak.

Wprowadzenie nowego systemu budzi wśród osób korzystających z parkingu różne odczucia.

Więcej w TC z 18 lipca br.

autor: KK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

 • Automatyk, 2017-07-15 19:25:46
  Gratulacje dla władz szpitala
  Gratuluję pomysłu. Wielu starszych kierowców, którzy z przyczyn zdrowotnych muszą "odwiedzać" szpital nie poradzi sobie z tym systemem. Poza tym przy kasie, która jest tylko jedna ustawiają się długie kolejki i mimo iż, pobyt na terenie szpitala nie przekracza 20 minut, to z powodu kolejki można się nie wyrobić w czasie i tak czy inaczej trzeba zapłacić za godzinę czyli 3 zł, ale widocznie o to chodziło władzom szpitala. Skoro jest to system automatycznej identyfikacji pojazdu, to kierowca zmuszony jest do podejścia do kasy prze upływem 20 minut. Automatyczny system powinien samoczynnie wypuszczać kierowcę, który nie przekroczył 20 minut pobytu na terenie szpitala. Taką funkcję może spełniać ten system, tylko potrzeba dobrej woli władz szpitala.

Ostatnie FotoreportażeRSS

 • Być i czuć się potrzebnym - przegląd klubów seniora Bieżuń 2017

  Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

 • Przystanek Profilaktyka 2017 - Żuromin

  Fot. Agnieszka Orkwiszewska Zobacz galerie...

 • LKS Matsogi wciąż zachwyca

  Ponad 500 zawodników z Polski i zagranicy wystartowało w Mazovia Masters Ciechanów, imprezie taekwondo federacji ITF, która od 10 lat odbywa się w naszym mieście. Zobacz galerie...