Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 20 września 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Na parkingu przy szpitalu w Ciechanowie po nowemu. Parkometr zamiast człowieka

15.07.2017 12:18:46

Kilka dni temu na parkingu przy Specjalistycznym Szpitalu Wojewódzkim w Ciechanowie zmienił się system pobierania opłat.

Do tej pory kierowca, chcąc skorzystać z parkingu, przy szlabanie wjazdowym pobierał drukowany automatycznie przez komputer paragon z godziną wjazdu. Potem zostawiał samochód, załatwiał swoje sprawy i podjeżdżał pod szlaban wyjazdowy, gdzie siedzącemu przy nim w budce pracownikowi uiszczał opłatę parkingową.

Obecnie przy wjeździe na teren szpitala system automatycznie skanuje numer rejestracyjny pojazdu. A żeby wyjechać z parkingu, kierowca musi podejść do parkometru i uiścić odpowiednią opłatę.

- Parkometr usytuowany jest w centralnym punkcie parkingu, przy wejściu głównym do szpitala. Na parkometrze znajduje się instrukcja w formie opisowej i obrazkowej. Płacący musi do urządzenia wpisać numer rejestracyjny pojazdu. Przy wyjeździe system ponownie skanuje ten numer i automatycznie podnosi szlaban tylko wtedy, kiedy kierowca zapłacił za postój - mówi rzeczniczka szpitala Agnieszka Woźniak.

Wprowadzenie nowego systemu budzi wśród osób korzystających z parkingu różne odczucia.

Więcej w TC z 18 lipca br.

autor: KK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • Automatyk, 2017-07-15 19:25:46
    Gratulacje dla władz szpitala
    Gratuluję pomysłu. Wielu starszych kierowców, którzy z przyczyn zdrowotnych muszą "odwiedzać" szpital nie poradzi sobie z tym systemem. Poza tym przy kasie, która jest tylko jedna ustawiają się długie kolejki i mimo iż, pobyt na terenie szpitala nie przekracza 20 minut, to z powodu kolejki można się nie wyrobić w czasie i tak czy inaczej trzeba zapłacić za godzinę czyli 3 zł, ale widocznie o to chodziło władzom szpitala. Skoro jest to system automatycznej identyfikacji pojazdu, to kierowca zmuszony jest do podejścia do kasy prze upływem 20 minut. Automatyczny system powinien samoczynnie wypuszczać kierowcę, który nie przekroczył 20 minut pobytu na terenie szpitala. Taką funkcję może spełniać ten system, tylko potrzeba dobrej woli władz szpitala.