Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 19 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Czy Lidl wybudowany został z naruszeniem prawa? Obywatel donosi, prokuratura sprawdza

15.07.2017 16:50:32

Jeden z mieszkańców Ciechanowa złożył w prokuraturze zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa przez starostę ciechanowskiego Sławomira Morawskiego, do którego - zdaniem donoszącego – mogło dojść przy wydawaniu przez starostę pozwolenia na budowę znajdującego się przy ul. Sieniewicza i funkcjonującego od kilku tygodni wielkopowierzchniowego sklepu należącego do sieci Lidl.

Mówiąc w uproszczeniu, mieszkaniec zarzuca staroście, że ten pozwolił spółce wybudować hipermarket zbyt blisko przebiegającej przez Ciechanów linii kolejowej.

Zastępca szefa Prokuratury Rejonowej w Ciechanowie Piotr Tyszka potwierdza, że pod koniec czerwca prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie możliwego przekroczenia uprawnień i niedopełnienia obowiązków przez funkcjonariusza publicznego, czyli starostę właśnie, który jako organ administracji publicznej wydaje pozwolenia na budowę.
Czynności w tej sprawie z art. 231 § 1 kodeksu karnego prowadzi – na polecenie prokuratury i pod jej nadzorem – Komenda Powiatowa Policji w Ciechanowie.

Więcej w TC z 18 lipca br.

autor: KK

Komentarze Internautów (1)dodaj komentarz

  • kaczor, 2017-07-19 19:24:16
    lidl za blisko torów
    a biedronka na sienkiewicza to nie?