Tygodnik Ciechanowski

Niedziela, 23 lutego 2020

fot. A.Orkwiszewska
fot. A.Orkwiszewska

Jubileuszowa Szkoła Młodych Wilków: Od ognia i od nas płynie dobra energia

17.07.2017 10:39:44

Już od 20 lat wraz z początkiem wakacji polana w Łazach k. Brudnic w gm. Żuromin zamienia się w indiańską wioskę, a w powietrzu przez tydzień unosi się dym z rozpalonego w pierwszym dniu ogniska.

Dla najmłodszych naukę samodzielności i kontakt z przyrodą, dla dorosłych również, a dodatkowo wytchnienie od szarej codzienności, pędu związanego z pracą, spotkanie z przyjaciółmi i poznanie nowych – wszystko to zapewnia Szkoła Młodych Wilków, którą od wielu lat organizuje w Łazach koło Żuromina Grupa Taneczna TatankaArt. Tym razem było to już XX, jubileuszowe spotkanie. Ogromny kawał historii, która zatoczyła symboliczne koło.

W dniach 1-9 lipca polana nad Wkrą w Łazach tradycyjnie zamieniła się w indiańską wioskę. Tegoroczny program zrealizowano w słoneczno-deszczowo-burzowym klimacie, jednak nic nie zdołało wypłoszyć gości przybyłych z wielu zakątków Polski, którzy czekają na te spotkania cały rok. Na polanie stanęło aż 19 tipi, w których przez cały czas trwania szkoły mieszkało ponad 50 osób. Najmłodsi, a w tym roku pojawiło się tu spore przedszkole (głównie dzieci uczestników projektu, wśród których była 5-miesięczna Hania, ale i przyjezdnych), bawiły się np. klockami na kocach czy odgrywały miniscenki teatralne.

Cały artykuł w  TC z 18 lipca br.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz