Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 27 lutego 2020

fot. K.Kowalski
fot. K.Kowalski

Wygrała rodzina Woźniaków z Niedzborza

19.07.2017 18:37:42

W zorganizowanym przez Ośrodek Doradztwa Rolniczego Poświętne w Płońsku we współpracy z Nadleśnictwem Płońsk, Bankiem Spółdzielczym w Płońsku i samorządem gminy Naruszewo VII Turnieju Ekologicznym udział wzięło dziesięć drużyn, w większości rodzinnych.

Rywalizujące zespoły m.in. pokonywały tor przeszkód, chodziły na nartach, biegały w workach, rozpoznawały rodzime gatunki ptaków, dopasowywały liście i owoce do odpowiedniego gatunku drzewa, po tropach odciśniętych na piasku odgadywały, jakie zwierzęta je zostawiły, rozpoznawały gatunki drzew, odpowiadały na wylosowane przez siebie pytania dotyczące ekologii i rozwiązywały ekokalambury.

Wygrała rodzina państwa Woźniaków z Niedzborza (gm. Strzegowo w pow. mławskim), która w nagrodę otrzymała rower. Drużyna wystąpiła w składzie: tata Andrzej, mama Aleksandra oraz dzieci Marta i Rafał.

- Przed turniejem nawet przez myśl nam nie przeszło, że możemy wygrać. Marzyliśmy jedynie o tym, żeby nie zająć ostatniego miejsca. Ale udało się wygrać, choć nie było łatwo. Uważam, że najtrudniejszym zadaniem było rozpoznawanie ptaków i drzew – mówi uradowana 15-letnia Marta, która będzie jeździć na wygranym rowerze.

- Dlaczego wzięliśmy udział w turnieju? Po pierwsze, żeby wspólnie spędzić czas. Po drugie, żeby uczestniczyć w fajnej zabawie. Najtrudniejsze było rozpoznawanie gatunków drzew po liściach, zwłaszcza że robiliśmy to pod presją czasu, ponieważ każde zadanie trzeba było wykonać w określonym tempie – dodaje Andrzej Woźniak.

Cały artykuł w aktualnym wydaniu TC z 18 lipca br.

autor: KK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz