Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 16 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. Fundacja SiePomaga
fot. Fundacja SiePomaga

Kamila wyścig z czasem

21.07.2017 18:16:43

Życie piętnastoletniego Kamila Jakubiaka z Gostolina w gm. Załuski zmieniło się od momentu, kiedy dowiedział się, że ma białaczkę limfoblastyczną. Choć właściwie powinniśmy napisać, że zamieniło się w koszmar, z którego nie obudził się do dziś.

Aktualnie by żyć musi zażyć nierefundowany lek o nazwie Blinatumomab (Blincyto). Naszym czytelnikom ta nazwa może już być znana, ponieważ zaledwie kilka tygodni temu pisaliśmy na naszych łamach o 13-letniej Martynie Kulig, również zmagającej się z tą chorobą i potrzebującej drogiego preparatu.


Lekarze odkryli białaczkę u Kamila na początku września ubiegłego roku. Jak mówią rodzice chłopca, ich syn jest pogodnym i uśmiechniętym dzieckiem, nietracącym nadziei w odzyskanie zdrowia i pełni szczęścia, ale każdy kolejny miesiąc jest trudniejszy od poprzedniego. Niestety 10-miesięczne leczenie chemioterapią nie przyniosło oczekiwanych rezultatów, ponieważ szpik Kamila jest nadal zainfekowany przez komórki nowotworowe uniemożliwiające przeszczep.

Kamil musiał zrezygnować ze wszystkich przyjemności i hobby, a zarazem twardo trzymać się diety i zaleceń lekarza. Nie było mowy o najmniejszym wysiłku fizycznym.

Jedynym ratunkiem dla nastolatka jest zażycie drogiego leku Blincyto. Środek zawiera przeciwciała, których zadaniem jest kierowanie niszczących nowotwór komórek w inne miejsce, a tym samym zaprzestanie powstawania nowych komórek nowotworowych. Niestety lek ten nie jest refundowany, a szacowany koszt leczenia tym środkiem w przypadku Kamila wynosi 400 tys. zł. Jak nietrudno się domyślić, rodzina takich oszczędności finansowych nie posiada. Liczy na pomoc wszystkich ludzi dobrej woli. Fundacja Siępomaga zorganizowała internetową zbiórkę. W poprzednim tygodniu udało się uzbierać ponad 130 tys. zł, jednak to nadal za mało, a czas nie jest sprzymierzeńcem chłopca. Nadal można mu pomóc, wysyłając pieniądze na konto fundacji, które podajemy poniżej.

Fundacja Dzieciom „Zdążyć z Pomocą” z dopiskiem: 30871 - Kamil Jakubiak, na konto numer: 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615

autor: Paw

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz