Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 19 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Żuromin: Wyśmienity rok dla szpitala

21.07.2017 10:28:45

Tak o minionym roku i sytuacji finansowej placówki mówi dyrektor Zbigniew Białczak. Dyskusja nad kondycją i przyszłością szpitala odbyła się przy okazji opiniowania i zatwierdzania przez Radę Powiatu rocznych sprawozdań finansowych SPZZOZ oraz sprawozdania dotyczącego oceny ekonomiczno-finansowej.

Biegły rewident sporządził sprawozdanie i takie również przygotował sam dyrektor, a materiały te dostali radni powiatowi, którzy na sesji w ostatnim dniu czerwca oba dokumenty zatwierdzali. Goszcząc zaś dyrektora na wspólnym posiedzeniu komisji, żywo interesowali się sytuacją żuromińskiej lecznicy, zwłaszcza w kontekście ogłoszonej tego samego dnia listy sieci szpitali.

- Szpital pozyskał niemałe środki z Powiatowego Urzędu Pracy, bo zatrudnia sporą grupę osób zarejestrowanych w PUP (w ramach programów interwencyjnych, staży), a urząd refunduje część kosztów ich zatrudnienia – informuje dyrektor. Dodaje, że cieszy się bardzo, bo raport biegłego rewidenta, jego zdaniem, nie odbiega od tego, co on jako dyrektor przedkładał radzie w ciągu roku. - Na 70 pkt nasz szpital uzyskał 63 pkt. To dobry wynik, pokazuje moc naszej firmy – mówi Białczak.

Dyrektor chwali się sytuacją finansową SPZZOZ.

– W szarzyźnie współczesnej służby zdrowia szpital jest na plusie, otworzył nowe kierunki działania, przyjął mnóstwo osób. W porównaniu do 2015 r. jest znacząca poprawa w sferze ekonomicznej – twierdzi. Z jego danych wynika, że w 2016 r. szpital osiągnął zysk z działalności gospodarczej w wysokości 111.519 zł. W stosunku do 2015 r. w minionym roku zwiększono przychody podstawowe o ponad 1,8 mln zł (w 2015 r. przeznaczono była to kwota 29,5 mln zł). – Żeby szpital nie był ostrożny, mając świetny 2016 r., wynik wyniósłby prawie 600 tys. zł – mówi Białczak.

Cały artykuł w aktualnym numerze TC z 18 lipca br.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz