Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 19 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Funkcjonariusz BOR zatrzymany w Żurominie

26.07.2017 12:21:44

W środę, koło godz. 1.00, zatrzymano w Żurominie 40-letniego mężczyznę. – Mogę potwierdzić, że to funkcjonariusz Biura Ochrony Rządu – poinformował nas rzecznik policji w Żurominie, asp. Robert Wierciński.

Mężczyzna sam przyszedł na policję z informacją, że został pobity na stacji benzynowej. Po. sprawdzeniu monitoringu na stacji informacje o pobiciu nie potwierdziły się. Przy mężczyźnie funkcjonariusze mieli znaleźć legitymację BOR.

40-latka zabrano do żuromińskiej komendy policji. Jak poinformował nas asp. Wierciński, pobrano od niego krew do zbadania obecności alkoholu.  Ok. godz. 11.00 potwierdzono, że zatrzymany mężczyzna rzeczywiście jest pracownikiem Biura Ochrony Rządu. Śledztwo nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Mławie.

Więcej na ten temat w TC z 1 sierpnia br.

Aktualizacja:

Biuro Ochrony Rządu wydało już w tej sprawie komunikat. Czytamy w nim:

„W godzinach rannych policja w Żurominie zatrzymała  mężczyznę, który okazał się funkcjonariuszem BOR. Z ustaleń policji wynika, że istnieje duże prawdopodobieństwo, iż mężczyzna mógł kierować pojazdem w stanie nietrzeźwości. Do zatrzymania doszło w okolicy miejsca zamieszkania funkcjonariusza, w czasie jego wolnym od służby.

Decyzją szefa BOR niezwłocznie wszczęto w tej sprawie postępowanie dyscyplinarne. Funkcjonariusz na co dzień wykonuje obowiązki w Warszawie i ma 14-letni staż służby w BOR. Z naszych informacji wynika, że postępowanie karne prowadzić będzie Prokuratura Rejonowa w Mławie w porozumieniu z Komendą Powiatową Policji w  Żurominie”.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz