Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 19 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

III Pułtuskie Inspiracje Kulturowe – Romowie: Żywioł w tonacji molowej

27.07.2017 10:28:43

Jego piosenki łatwo wpadają w ucho, jego melodie porywają do tańca, jego stroje mienią się barwami – w Pułtusku w Akademii Humanistycznej 15 lipca wystąpił zespół Romen z Płocka. Pod znakiem jego muzyki upłynęły III Pułtuskie Inspiracje Kulturowe – Romowie.

Publiczność, w tym mieszkających w Pułtusku-Popławach od przełomu lat 60. i 70. ubiegłego wieku, Romów przywitała po romsku Bernadeta Hamowska z Urzędu Miasta. Dzisiaj na scenie możemy oglądać już drugie i trzecie pokolenie muzyków z zespołu Romen. Liderem liczącego 12 osób zespołu jest Edward Kowalski – Kristiano, a dyrektorem jego ojciec Zbigniew Kowalski.

- Romen podbija serca publiczności swym kunsztem artystycznym, wirtuozerią i urodą dziewczyn. Mam nadzieję, że kolejnych fanów zyska w Pułtusku – zapowiedziała zespół Bernadeta Hamowska.

 „Oczy czarne”, „Miłość Cygana”, „Zagraj mi piękny Cyganie”, „A wszystko te czarne oczy”, „Ore ore” („Cyganie”), znane z repertuaru Maryli Rodowicz „Dziś prawdziwych Cyganów już nie ma” i „Jadą wozy kolorowe” oraz utwory mniej znane jak „Cyganizacja” czy „Moja Cyganka miała złote włosy” rozbrzmiały w Audytorium Maximum w uczelni podczas ponadgodzinnego koncertu.

Cały artykuł w TC z 18 lipca br.

autor: Izabela Koba

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz