Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 19 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. A.Orkwiszewska
fot. A.Orkwiszewska

Skarga jak odgrzany kotlet

29.07.2017 12:31:56

Choć głównym punktem posiedzenia komisji edukacji Rady Miejskiej w Żurominie w środę 19 lipca br. miał być stan przygotowania gminnych szkół i przedszkoli do nowego roku szkolnego, to jednak skarga rodziców na jedną z nauczycielek SP w Poniatowie, jaka trafiła ostatnio do Rzecznika Praw Dziecka, stała się tym wiodącym.

Ale, jak twierdzi przewodniczący komisji Leszek Łuczkiewicz, sprawa wygląda trochę jak odgrzewany kotlet.

– Nauczyciel jest osobą publiczną - powiedział. - Na tej sali powinny padać nazwiska, a ze wszystkiego robi się tajemnice. Pytamy burmistrz, jacy inwestorzy są zainteresowani strefą. Ona nie powie, bo to jest tajemnica – mówił oburzony. - Rozmawiałem z inwestorami i to akurat nieprawda, co mówiła nam burmistrz, że oni chcą ukrywania – odniósł się do części jego wypowiedzi radny Waldemar Bukowski.

Radny Łuczkiewicz kontynuował: – Nie było mnie na sesji, kiedy pani burmistrz powiedziała, że rada zajmuje się różnymi błahymi rzeczami, a nie zajmuje się sprawą skargi rodziców z Poniatowa do Rzecznika Praw Dziecka. Chcieliśmy się więc na tej komisji z nią zapoznać.

Od obecnej na posiedzeniu kierownik wydziału oświaty Bożeny Fijałkowskiej radni chcieli się dowiedzieć, kiedy złożono skargę, kto ją założył, kim jest oskarżana nauczycielka, co się jej zarzuca. Fijałkowska zaczęła mówić, ale nie chciała ujawnić danych nauczycielki. Podobnie jak nieco wcześniej omawiając stan przygotowania szkół do roku szkolnego, nie podawała nazwisk nauczycieli, którzy z miejskich szkół muszą dojeżdżać do wiejskich, by uzupełnić etat.

Cały artykuł w aktualnym numerze TC z 25 lipca br.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz