Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!
fot. I.Koba
fot. I.Koba

Stanisław Klepański ma 100 lat. Ciechanowski ułan i kapelmistrz

31.07.2017 16:34:12

Jego życie może posłużyć jako materiał do książki albo scenariusz filmowy. Poszczególne rozdziały lub sceny dotyczyłyby: ciechanowskiego 11 Pułku Ułanów Legionowych im. Marszałka Śmigłego-Rydza, z którym – jako kapral i trębacz w pułkowej orkiestrze – uczestniczył w kampanii wrześniowej 1939 r.,

powojennego zespołu Elita Jazz, który tworzył z braćmi i kolegą, potem Orkiestry Dętej OSP w Ciechanowie, której przez 29 lat był kapelmistrzem, oraz Stowarzyszenia Żołnierzy 11 Pułku Ułanów Legionowych im. Marszałka Śmigłego-Rydza i Ich Rodzin, w którym do święta pułkowego tego roku pełnił funkcję prezesa. Ważną rolę w tym filmie czy książce odegrałyby kobiety jego życia: żona Zofia, z którą od ponad 72 lat są małżeństwem, oraz córki Anna i Irena. Por. Stanisław Klepański z Ciechanowa 25 lipca skończył 100 lat.

Z tej okazji dla ostatniego mieszkającego w Ciechanowie ułana z „jedenastki” zagrała Miejska Orkiestra Dęta OSP: raz pod oknami jego mieszkania w dniu urodzin, drugi – w kościele farnym 30 lipca podczas mszy św. w intencji Stanisława Klepańskiego oraz jego żony Zofii i rodziny.

Cały artykuł w TC z 1 sierpnia br.

autor: IK

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz