Tygodnik Ciechanowski

Czwartek, 19 lipca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Pracownica banku… ukradła 300 tys. zł

01.08.2017 18:26:43

Pracownica żuromińskiego Banku Spółdzielczego przywłaszczyła sobie 300 tys. zł. Na razie prokuratura ustala, czy pieniądze wyniosła jednorazowo, czy okradała bank systematycznie. Dla prezesów i pracowników banku bulwersujący jest fakt, że w placówce tej przepracowała aż 41 lat i niedługo miała odejść na emeryturę.

- Zawiadomienie wpłynęło do nas 12 czerwca – informuje zastępca prokuratora rejonowego Marek Łasicki. Jak dodaje, śledztwo przeciwko kasjerce wszczęto 23 czerwca. Kobiecie przedstawiono już zarzuty. Już 27 czerwca prokuratura wnioskowała o areszt tymczasowy, ale sąd uznał, że nie będzie to koniczne.

Prezes banku Kazimierz Bulkowski mówi, że cała sytuacja bardzo go zdziwiła. Znał dobrze swoją pracownicę, tym bardziej, że miała w tej placówce 41-letni staż pracy. Jak mówi, kilka dni przed odkryciem braku znacznej gotówki rozmawiał z nią o tym, kiedy ewentualnie mogłaby przejść na emeryturę. Kobieta ma bowiem już 61 lat.

Jak na razie ustalono, pieniądze zniknęły między 26 maja a 8 czerwca br.

– To jednorazowy incydent, ale nadszarpnął dobre imię banku – mówi Bulkowski. W wydanym w związku z tą sytuacją oświadczeniu zapewnia jednak, że pieniądze wszystkich klientów są bezpieczne.

Po odkryciu zniknięcia 300 tys. zł. kobieta przyznała się do ich przywłaszczenia i prezesowi, i policji. Natychmiast zwolniono ją z pracy dyscyplinarnie. Teraz trwa policyjne śledztwo pod kierunkiem prokuratury.

Więcej w TC z 8 sierpnia br.

autor: AO

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz