Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 czerwca 2018

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Kępa w gm. Sochocin.Chuligani pobili członków drużyny Izraela

03.08.2017 18:45:00

(Aktualizacja) Policjanci z Płońska prowadzą czynności związane z ustaleniem osób odpowiedzialnych za zaatakowanie członków obsługi technicznej piłkarskiej drużyny Hapoelu Petah Tikva po meczu z czwartoligowym MKS Ciechanów.

 Do zdarzenia doszło w środę wieczorem, po rozegranym między wymienionymi drużynami meczu, który przebiegł bez zakłóceń. Z informacji przekazanych policji wynika, że na terenie przyległym do hotelu w Kępie w gminie Sochocin, w którym zatrzymała się izraelska drużyna, grupa zamaskowanych osób podbiegła do dwóch członków zagranicznej ekipy sportowej, poturbowała ich i uciekła.

Pokrzywdzeni doznali jedynie drobnych otarć. Dramatyczne zdjęcie jednego z nich – z zakrwawioną twarzą – obiegło już jednak świat.
Rzecznik prasowy ambasady Izraelskiej w rozmowie z TC opowiada, że takie incydenty nie służą dobrze wizerunkowi naszego kraju za granicą.

- Ci „psudokibice” nie tylko szkodzą dobrym relacjom polsko-izraelskim, przede wszystkim działają na szkodę wizerunkowi Polski na świecie. Ze szczególny smutkiem przyjęliśmy do wiadomości fakt, że incydent ten miał miejsce w 74 rocznice buntu w Treblince. Wierzymy, że polskie władze zrobią wszystko, co w ich mocy, by w przyszłości nie powtórzyły się tego typu incydenty – informuje w oświadczeniu Ambasada Izraela.
Sprawa stała się na tyle głośna, że decyzją komendanta wojewódzkiego policji w Radomiu w czwartek sprawą zajęli się policjanci z Wydziału Kryminalnego KWP zs. w Radomiu. Jednocześnie Komendant Główny Policji podjął decyzję o skierowaniu na miejsce funkcjonariuszy Biura Kontroli KGP oraz Głównego Sztabu Policji.

Szerzej na ten temat w wydaniu TC z 8 sierpnia
RN

autor: redakcja17

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz