Tygodnik Ciechanowski

Poniedziałek, 18 lutego 2019

Już teraz zamów e-prenumeratę Tygodnika Ciechanowskiego. W e-prenumeracie taniej!

Dożynki w powiecie pułtuskim

25.08.2017 12:00:00

Powiat pułtuski także ma swoje coroczne dożynki. Co roku są one organizowane przy udziale innej gminy. Tym razem odbędą się w najbliższą niedzielę, 27 sierpnia, w Winnicy. Zapowiadają się bardzo ciekawie.

Program powiatowo-gminnych dożynek:

Na godz. 12.00 zaplanowano mszę św. w kościele pw. Św. Trójcy w Winnicy. Po niej, około godz. 13.15, nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac przy budynku starej szkoły. Na godz. 13.40 zaplanowano występ Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP w Pułtusku.

O godz. 14.10 odbędzie się obrzęd przekazywania bochna chleba. O godz. 14.30 - nastąpi oficjalne otwarcie dożynek, któremu będą towarzyszyć okolicznościowe przemówienia.

O godz. 15.30 - występ dzieci z Samorządowego Przedszkola w Winnicy. O godz. 16.00 na scenie pojawi się Zespół Pieśni i Tańca "Golądkowo", a pół godziny później przewidziano zabawę dla dzieci z udziałem animatora.

Ciekawie zapowiadają się przewidziane na godz. 17.00 zawody sołeckie. O godz. 18.00 rozstrzygnięte zostaną konkursy dożynkowe, a o godz. 19.30 - loteria fantowa.

Dożynkowy wieczór wypełnią koncerty - o godz. 18.30 zagra zespół Fenix, o godz. 20.00 - zespół Factor, o godz. 21.00 - zespół Spontan, o godz. 22.00 - zespół Jocker, a godzinę później - zespół Effect.

Organizatorzy - Zarząd Powiatu w Pułtusku oraz Wójt Gminy Winnica - serdecznie zapraszają mieszkańców do udziału w dożynkach.

W programie także m.in. wesołe miasteczko, stoiska handlowe, degustacja potraw tradycyjnych i regionalnych, atrakcje dla najmłodszych, bezpłatne mierzenie cukru we krwi i ciśnienia tętniczego.

My też tam będziemy. Reporterzy TC będą bowiem relacjonować dożynki. Do zobaczenia! 

autor: RN

Komentarze Internautów (0)dodaj komentarz

Na razie nikt nie skomentował tego artykułu, aby wziąć udział w dyskusji, należy dodać komentarz